Haber

Antep: Enkaz çok, işçi az

Kadir Yiğit – Can Bursalı

ANTEP – Depremin etkisinin en çok hissedildiği yerlerden biri olan Antep’in Nurdağı ilçesinde ikinci gecede arama kurtarma çalışmaları yetersiz kaldı. Enkaz başında bekleyen depremzedeler ateş yakarak ısınmaya çalıştı.

İlçede onlarca enkazın başında sessiz ve çaresiz bekleyiş sürerken, sadece beş enkazda profesyonel ekiplerin görev yaptığı görülüyor. Duvar gazetesine konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi görevlisi, ekip ve ekipman eksikliği olduğunu söyledi.

Nurdağı’nda onlarca bina yıkılırken, yıkılan bir binanın önündeki tabela dikkat çekti. Altı katlı bina yerle bir edilirken, binanın zemin katındaki oto galeri tabelası hala duruyor. Kurtarma ekipleri sütunların araba galerisinde kesilmiş olabileceğini düşünüyor. Öte yandan komşular, otomobil galerisi sahibi ve ailesinin de enkaz altında olduğunu bildirdi. İtfaiyenin verdiği bilgiye göre, 45 kişinin yaşadığı tahmin edilen binanın enkazında kurtarılmayı bekleyen 25 kişi bulunuyor.

Nurdağı ilçe merkezinde çok sayıda farklı noktada arama kurtarma çalışmaları gerçekleştirildi. Birçok enkazda depremzedeler kendi imkanlarıyla müdahale ediyor.

Hayalet şehre dönüşen Nurdağı’nda depremzede bir depremzede, çaresiz bekleyiş sürerken bir AFAD görevlisinin kendisine “Yedeğim yok, kendinize iyi bakın” dediğini söyledi.

anamurhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu