Haber

EGM Trafik Kontrollerinde 369 Araç Trafikten Yasaklandı

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), ülke genelinde özel trafik kontrolleri sırasında 369 aracın trafikten men edildiğini bildirdi.

EGM’den yapılan açıklamada, Türkiye genelinde trafik güvenliğini sağlamak ve trafik kazalarını önlemek amacıyla 12-13 Temmuz tarihlerinde trafikte kırmızı ışık ihlali, cep telefonu ve emniyet kemeri kullanımına özel denetimler yapıldığı belirtildi. kural ihlalleri.

Kontrollerde 3 bin 468 sürücünün kırmızı ışık kuralını ihlal ettiği, 2 bin 303 sürücü veya yolcunun emniyet kemeri takmadığı ve 1606 sürücünün araç kullanırken cep telefonu kullandığı belirlendi.

Denetimler sonucunda 369 araç trafikten men edildi, 18 sürücü belgesi geçici olarak geri alındı, 11 bin 174 trafik kuralı ihlali tespit edilerek süreç yürütüldü.

Alkol ve uyuşturucu sorunu kontrolü

Alkol, uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımından kaynaklanan trafik kazalarını en aza indirmek amacıyla 14-16 Temmuz tarihlerinde muayenehanelerde 37 bin 554 araç muayene edildi.

Yapılan kontrollerde 52 sürücünün teknik cihazla ölçüm yapmayı kabul etmemesi nedeniyle sürücü belgesi geçici olarak geri alındı.

Motosiklet ve moped muayenesi

14-16 Temmuz tarihlerinde ülke genelinde motosiklet ve moped kullanımına yönelik eş zamanlı yapılan kontrollerde 23.065 motosiklet/motosiklet sürücüsü denetlendi. Bu sürücülerden 657’sinin belgesinin olmadığı belirlendi.

Yapılan incelemelerde 335 motosikletin geçerli mali sorumluluk sigortasının bulunmadığı, 2 bin 990 sürücü/yolcunun kask kullanmadığı, 307 motosikletin/motosikletin ruhsat belgelerinin ve plakalarının uygun durumda olmadığı belirlendi. .

Bu kapsamda 580 motosiklet/motosiklet trafikten men edildi, 42 sürücünün belgesi geçici olarak geri alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu