Haber

Başarılı öğrenciler bisikletlerini Başkan Yardımcısı Yılmaz’ın da katılımıyla teslim aldılar.

Erikçe Macera Parkı’nda düzenlenen törenle Liseye Giriş Sistemi (LGS) sınavında 1. dilime giren 235 öğrenci ile Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı’nda (YKS) ilk 5 bine giren 299 öğrenci Gaziantep’in kullandığı bisikletlerini teslim aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin hakkında konuştu.

YILMAZ: TÜRKİYE’NİN YÜZYILINI HALKIMIZ VE GENÇLERİMİZLE KURACAĞIZ

Törende bir konuşma yapan Rektör Yardımcısı Cevdet Yılmaz, öğrencileri ve ailelerini başarılarından dolayı tebrik ederek şunları söyledi:

“Güç birlikten gelir, birlikten rahmet doğar. Gençlerimiz en büyük maliyetimiz, sermayemizdir. Bir ülkenin asıl değeri insanıdır, gençliğidir. Biz bu gençleri gereği gibi yetiştirirsek çocuklarımız her türlü işi en güzel şekilde yapacaklardır. Bizim asıl görevimiz insan yetiştirmektir. Bu anlamda bu çalışmayı büyük bir takdirle takip ediyoruz. Hangi amaca ulaşırsanız ulaşın, mutlaka daha iyi bir hedef vardır. Her zaman daha fazlası vardır. Hedeflerimizi her zaman güncelleyeceğiz ve daha uygun hedefler belirleyeceğiz. Ülke olarak yeni hedefimiz Türkiye Yüzyılı. Türk Yüzyılını halkımızla, gençlerimizle inşa edeceğiz.”

ŞAHİN: BAŞARILI OLAN ÇOCUKLARIMIZLA HEDEFLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Ev sahibi olarak törende söz alan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kent için yeni hedefler belirlediklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Gaziantep’in eğitim, bilim, spor, kültür ve sanat kenti olması için çalışıyoruz. Bu başarıları elde eden çocuklarla bunu başaracağız. Bu çocuklar gözümüzün nuru. Çocuklarımıza burs veriyoruz, bisiklet dağıtacağız. 100. yılda 100 bin bisiklet hedefiyle yola çıktık. Tüm çocuklarımızı çok seviyorum ve yollarının açık olmasını diliyorum.”

Törene Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Önder Fatma Şahin katıldı.

Gaziantep Valisi Kemal Ceber, AK Parti Gaziantep milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, il protokol üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

manyasajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu