Ekonomi

Antalya’da Atık Azaldı, Yerli Üretici Kazandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Kumluca’da Atık Azaltılıyor, Yerli Üretici Kazanıyor’ projesi kapsamında Beykent Toptancı Hali’nde kurulan paketleme tesisi tamamlandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 2022 Toplumsal Kalkınmayı Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında desteklenen ve Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kumluca İlçesi ortağı tarafından hayata geçirilen “Kumluca’da atıklar azalıyor yerli üreticiler kazanıyor” projesi ile Valilik, Kumluca ve çevre ilçelerdeki üreticilere gıda kurutma ve kurutma hizmeti veriyor. Bir paketleme tesisi satın alır.

İki soğuk oda

Proje kapsamında Beykent Toptancı Hali’nde hizmet verecek paketleme tesisinin inşaatı tamamlandı. Çevre düzenlemesinin ardından tesise teknik makine ve ekipmanlar yerleştirilecek. Tesiste iki adet soğuk oda, paketleme ve mal kabul alanları bulunmaktadır.

Maliyet düşecek, iş daha değerli hale gelecek

Kumluca Tarımsal Kalkınma Kooperatifi iş birliğiyle hizmet vermeye başlayacak paketleme tesisi sayesinde üreticiler, ürünlerini daha uygun fiyata paketleyerek lojistik maliyetlerini düşürecek ve bu sayede ürünlerini uygun fiyata satabilecekler. Fiyatları hem iç piyasaya hem de dış piyasaya sunuyoruz.

Proje kapsamında kurutma tesisinin kurulumu devam ediyor. Kurutma tesisi tamamlandığında seracılığın en yaygın olduğu Kumluca ve çevre ilçelerde meyve ve sebze üreterek geçimini sağlayan küçük, orta ve büyük ölçekli üreticilerin çalışmalarının değerlendirilerek gıda atıklarının oluşturulacağı bildirildi. engellenecektir. – ANTALYA

haber-mengen.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu